Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
BASIN BÜLTENİ
 
  
 
 
                  DENİZLİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
                                  BASIN  BÜLTENİ
 
                          
 
 
 
                                                                  26 EKİM 2018 
               
Uyuşturucu madde suçlarıyla mücadelesini kararlılıkla sürdüren Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlileri sokak satıcılarına göz açtırmıyor. İstanbul ve Antalya illerinden temin ettikleri yüklü miktardaki uyuşturucu maddeleri ilimize ulaştıran tacirler Denizli Emniyet Müdürlüğüne bağlı narkotik ekiplerinden kaçamıyor.
            Uyuşturucu madde sevk ve ticaretine dair aldıkları istihbari bilgileri değerlendiren Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri yolcu otobüsünde kamufle olan bir şahsı uyuşturucu madde ile yakaladı. Yolcu görünümündeki U.G.isimli şüphelinin cips paketi içerisine gizlediği 100 gram metamfetamin maddesi ekiplerin titiz araması ile bulundu.
            Görevlilerce yürütülen bir başka çalışmada ise Antalya ilinden temin ettikleri eroin maddesini ilimize getirerek satmaya çalışan yabancı uyruklu şahıslar takibe alındı. A.A. ve H.M. isimli şüphelilerin kullandığı ve uyuşturucu madde taşındığı değerlendirilen araç ilimiz Denizli-Antalya Karayolu üzerinde ekiplerce durdurulmak istendi. Dur ihtarına uymayarak kaçmaya çalışan şüpheliler uzun süren takip sonucu yakalandı. Şahısların kaçmaya çalışırken araç içerisinden fırlattıkları poşetten yarım kilogram eroin maddesi çıktı. Mahkemeye sevk edilen iki şüpheli tutuklandı. Olayın akabinde il merkezinde bir adrese düzenlenen operasyonda yine eroin maddesi ile uyuşturucu yapımında kullanılan amfetamin maddesi ele geçirildi.
Denizli Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu madde suçlarına karışan 60 kişi yakalandı. Madde ticareti yaptıkları tespit edilen 21 şüpheliden 13’ü tutuklandı. 850 gram eroin maddesine, 735 gram skunk maddesine, 120 gram amfetamin maddesine, 115 gram metamfetamin maddesine, 60 adet ecstasy hapa ve 33 gram esrar maddesine el konuldu.
Basın ve Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
                                                                                               DENİZLİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ