Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Uyuşturucu Madde Suçlarına Karışan 61 Şahıs Yakalandı
 
  
 
 
                  DENİZLİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
                                  BASIN  BÜLTENİ
 
 
 
 
 
16 AĞUSTOS 2018 
                  
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince İlimiz Kale İlçesi’nde esrar üreten şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Kale İlçesi’ne bağlı bir köyde kendilerine ait ev ve hayvan ağılı içerisine çok sayıda kenevir bitkisi eken ve yetiştirdikleri bitkileri hasat ederek esrar maddesi elde eden iki kişi yakalanarak göz altına alındı.
Şüphelilere ait adreste yapılan aramalarda dışardan görünmemeleri için üzeri branda ile örtülerek gizlenen, tenekeler içinde dikili vaziyette 135 kök kenevir bitkisi ile şahısların daha önce ekip yetiştirdikleri kenevirlerden ürettikleri 1620 gram esrar maddesi bulundu.
Zehir tacirlerine fırsat vermeyen Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri Kale İlçesindeki başarılı çalışmanın ardından İl Merkezinde de operasyonlara devam etti. İran uyruklu M.G. isimli şahsın kullandığı bir apartta yapılan aramada yüklü miktarda eroin ve metamfetamin maddesi ele geçirildi. Çevre ilerden ilimize uyuşturucu madde sevk etmeye çalışan iki (2) şüpheli ise il merkezine ulaşmadan Sarayköy İlçesi’nde yakalandı. Ekiplerin dur ihtarına uymayarak kaçmaya çalışan şüpheliler M.G. ve K.B.’nin kullandığı araç takip edilerek yakalandı. Şüphelilerin kaçarken yola attıkları poşet içerisindeki 1 kilogramın üzerinde esrar maddesine el konuldu.
Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlilerince 23 Temmuz- 16 Ağustos tarihleri arasında yürütülen çalışmalarda 3 kilo esrar maddesi, 208 gram eroin maddesi, 140 gram metamfetamin maddesi, 163 kök kenevir bitkisi, 21 adet ecstasy hap, 55 adet sentetik ecza, 45 gram skunk maddesi, 1,5 gram sentetik kannobinoid maddesi ve uyuşturucu madde tartımında kullanılan terazi düzenekleri ele geçirildi. Uyuşturucu madde ticaretinden sağlanan yaklaşık 11.000 TL’ye el konuldu.
Uyuşturucu madde suçlarına karışan 61 şahıs yakalandı. Uyuşturucu madde ticareti suçu şüphesiyle adli mercilere sevk edilen 24 şüpheliden 14’ü tutuklandı. Uyuşturucu madde kullanıcısı 37 kişi hakkında yasal işlem yapıldı.
Basın ve Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
  DENİZLİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ