Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Tütün Ve Tütün Mamulleri Kaçakçılığı Suçundan (3) Şüpheli Şahıs Hakkında İşlem Yapılmıştır.
 
  
 
 
                  DENİZLİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
                                  BASIN  BÜLTENİ
 
 
 
 
20 TEMMUZ 2018
 
 
Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından ilimizde tütün ve tütün mamulleri kaçakçılığı suçunu işlemek isteyen şahıs ve organizasyonların tespit edilerek şüphelilerin yakalanmasına yönelik yakalama çalışmaları yapıldı.
 
 
Emniyet Müdürlüğümüz görevlilerince alınan istihbari bilgiler ve yürütülen çalışmalar doğrultusunda ilimizde her türlü kaçakçılık faaliyetinin önlenerek suç ve suçluların açığa çıkartılması amacıyla çalışmalara başlanıldı.
 
İlimizde kaçakçılık suçlarının önlenmesi faaliyetleri çerçevesinde görevli ekiplerce tütün ve tütün mamulleri satışı yapan işyerlerine yönelik görevli ekiplerce kontroller gerçekleştirildi. Yapılan kontroller neticesinde yapılan aramalarda il merkezinde bulunan ve Tütüncü adı altında faaliyet gösteren 4 ayrı büfede izin belgesi bulunmayan tütün ve tütün mamulleri tespit edildi.
 
Yapılan aramalarda işyerinde bulunan masaların altına, çekmecelerin arkasına ve boş makaron kutularından dekor süsü verilen rafların arkasına gizlenmiş vaziyette kaçak sigara tespit edildi. Yapılan aramalar neticesinde toplam 370 paket kaçak sigara, 2.240 adet kaçak dolma sigara, 3 kg kaçak nargile tütünü, 3.400 adet boş makaron ve 6 kg açık kıyılmış tütün bulunarak el konuldu.
 
Yakalanan 3 şüpheli şahıs hakkında 5607 Sayılı Kaçakçılık Kanununa ve 4733 Sayılı Kanununa Muhalefet kapsamında adli ve idari işlem yapıldı.
 
Basın ve Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
  DENİZLİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ