Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak Suçundan (16) Şüpheli Şahıs Tutuklanmıştır.
 
  
 
 
                  DENİZLİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
                                  BASIN  BÜLTENİ
 
 
 
 
 
21 MAYIS 2018
 
Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından ilimizde uyuşturucu madde ticareti yapmak isteyen şahıs ve organizasyonlara yönelik çalışma yapıldı.
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince ilimizde uyuşturucu madde ticareti yaptıkları belirlenen bir gruba yönelik çalışma başlatıldı. Uyuşturucu madde ticareti yaptıkları tespit edilen şebeke üyeleri takibe alındı. Şüphelilerden farklı zamanlarda uyuşturucu madde temin eden 21 uyuşturucu madde kullanıcısı narkotik ekiplerince tespit edilerek yakalandı.
Polise yakalanmamak için örgüt içi tedbirler geliştiren örgüt mensuplarının tüm faaliyetlerini deşifre eden Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri 15 Mayıs sabahı harekete geçti. 33 ekibin katılımı ile İl Merkezi ve Sarayköy İlçesi’nde belirlenen adreslere eş zamanlı olarak operasyon yapıldı. Emniyet birimlerince sıkı güvenlik tedbirlerinin alındığı, teknik araçlarla havadan da takibi yapılan narkotik operasyonunda hedefteki (6) şahıs kıskıvrak yakalandı. Şüphelilerin yakalandığı adreslerde yapılan aramalarda uyuşturucu madde tartımı ve kullanımı için özel olarak tasarlanmış düzenekler ile satışa hazır vaziyette paketlenmiş uyuşturucu maddeler bulundu.
Beş (5) ay süren başarılı çalışmada uyuşturucu madde bağımlılarına satışı yapılırken suçüstü yakalanan toplam 600 gram metamfetamin maddesi, 5 gram eroin maddesi, 4 gram esrar maddesi, 1 gram LSD maddesi, 0,8 gram sentetik kannobinoid maddesi ve 2 adet tabanca ile tabancalara ait fişeklere el konuldu.
Uyuşturucu ticareti yapan suç örgütüne yönelik yürütülen operasyon sonucu 21 madde kullanıcısı deşifre edildi. Kullanıcılara para karşılığında çeşitli uyuşturucu maddeler satan 16 şüpheli yakalandı. Projeli çalışma süresince adli mercilere sevk edilen 16 şüphelinin tamamı tutuklandı.
Basın ve Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
  DENİZLİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ