Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Trafik Birimleri Haftalık Denetimler
 
  
 
 
                  DENİZLİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
                                  BASIN  BÜLTENİ
 
 
 
14/05/2018
 
 
 
Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimlerince 07 - 13 Mayıs 2018 tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri sonucunda,
(14.292) araç kontrol edilmiştir.
 
Bu kontroller sonucunda;
Hız ihlalinden,
 Kırmızı ışık ihlalinden,
 Seyir halinde cep telefonu ile konuşmak,
 Duraklama ve park etmenin yasak olduğu yerlere park etmek,
Emniyet kemeri ve kask takmamak,
  Alkollü olarak araç kullanmak,
   Ehliyetsiz, yetersiz ehliyet ile araç kullanmak,
   Görüşü engelleyici eşya, süs (filmli cam) kullanmak,
     Muayenesiz araç kullanmak,
    Durak harici ve fazla yolcu almaktan,
      Arızalı takograf ile taşıma sınırı üzerinde yük almak (tonaj),
     Karayolları Trafik Kanunun diğer maddelerini ihlal ettikleri görülmüş, ayrıca kusurlu ve eksiği olan araçlar trafikten men edilmiştir.
Fahri Trafik Müfettişleri Tarafından Tanzim Edilen Trafik Suçu Tespit Tutanakları;
      İlimizde, gönüllülük esasına göre faaliyet gösteren, Fahri Trafik Müfettişleri tarafından, trafik kural ihlali yapan araç sürücülerinin tescil plakasına 07-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında toplam (75) adet suç tespit tutanağı tanzim edilmiş olup, trafik idari para cezası karar tutanağına çevrilmiştir.
İlimiz Merkez Polis Sorumluluk bölgesinde meydana gelen trafik kazaları;
     07-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında sorumluluk bölgemizde, (32) Yaralamalı kaza ve (52) Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: (84) kaza meydana gelmiştir. Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği cadde ve güzergâhlar ile sürücüler tarafından kırmızı ışık ihlalinin yapıldığı kavşaklarda, seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, sivil ihbarlı denetim, emniyet kemeri, cep telefonu ve yaya denetimlerine ağırlık verilecektir.
 İlimizde meydana gelen kazalar genellikle, Acıpayam Yolu, İzmir Yolu, İstiklal Caddesi ve Lise Caddesi üzerinde meydana gelmiş olup, kazalar daha çok, doğrultu değiştirme (dönüş) kurallarına uymama, Araçların hızını hava ve yol şartlarına uydurmamaktan, kavşaklara yaklaşırken araçların hızını azaltmamaktan, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama ve yakın takip arkadan çarpma kusurundan dolayı meydana geldiği tespit edilmiştir.
                                              
 İlimiz Bölge Trafik Polis Sorumluluk Bölgesinde;
      07 – 13 Mayıs 2018 tarihleri arasında sorumluluk bölgemizde, (2) Ölümlü, (14) Yaralamalı kaza ve (10) Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: (26) kaza meydana gelmiştir. Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği güzergâhlarda, sürücülerin yaptıkları kural ihlallerine yönelik olarak ve kurallara uymalarını sağlamak için seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, emniyet kemeri ve cep telefonu denetimlerine ağırlık verilecektir.
                       
 Vatandaşlarımızın daha güvenli bir trafik ortamında yaşamlarını sürdürebilmeleri için, trafik kazalarından uzak "Güvenli Çevre ve Huzurlu Toplum için" denetimlerimiz kararlı bir şekilde aralıksız devam edecektir.
 Basın ve Kamuoyuna saygıyla duyurulur.                                                  
                                                          
 
 
 
 
  DENİZLİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ