Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
İlimizde Kaçakçılık Suçunu İşlemek İsteyen Şahıs Ve Organizasyonlara Yönelik Operasyon Yapıldı
 
  
 
 
                  DENİZLİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
                                  BASIN  BÜLTENİ
 
 
 
 
 
 
02 EKİM 2017
 
Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından ilimizde kaçakçılık suçunu işlemek isteyen şahıs ve organizasyonlara yönelik operasyon yapıldı.
 
Emniyet Müdürlüğümüz görevlilerince alınan istihbari bilgiler ve yürütülen çalışmalar doğrultusunda kaçakçılık suçlarının önlenmesi kapsamında, görevli ekiplerce çalışmalara başlanıldı.
 
İl merkezinde bulunan iki ayrı adreste görevli ekiplerce aramalar yapıldı. Yapılan aramalar neticesinde kaçak elektronik sigara, elektronik sigara likiti ve elektronik sigara likiti üretiminde kullanılan aparatlar olmak üzere toplam 1306 adet kaçak eşya bulunarak el konuldu.
 
Yine görevli ekiplerce yürütülen üç ayrı çalışma neticesinde kaçak yollarla getirilerek piyasaya satışa sunulan değişik markalarda 134 adet kaçak kol saati ve farklı markalarda 1043 adet kaçak parfüm bulunarak el konuldu.
 
İlimizde kaçak içki satışının önlenmesi amacıyla bandrolsüz ve kaçak içki satışı yapmak isteyen şahıs ve organizasyonların tespit edilerek suç ve suçluların yakalanmasına yönelik görevli ekiplerce yürütülen çalışma kapsamında il merkezinde ve ilçelerde bulunan eğlence mekanlarında kaçak olarak temin ettikleri içkileri satış yapmak isteyen şüpheli şahıslar tespit edildi.Bahse konu kaçak içkileri bırakmak istedikleri esnada takibe alınan şüpheli şahıslar yakalandı.Aynı zamanda muhafaza etmek amacıyla kullandıkları işyerlerinde arama yapıldı.Yapılan aramalar neticesinde 149 şişe kaçak alkol ve 44 adet cinsel içerikli ürün bulunarak el konuldu.
 
Yakalanan 6 şüpheli şahıs hakkında Kaçakçılık Kanunu’na Muhalefet suçundan adli işlem yapıldı. 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
  DENİZLİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ