Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
İlimizde Kendilerini Polis-Savcı Olarak Tanıtan Dolandırıcılar yakalandı
 
  
 
 
                  DENİZLİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
                                  BASIN  BÜLTENİ
 
 
 
 
 
 
14 TEMMUZ 2017
 
 
 
         POLİSİZ SAVCIYIZ DEDİLER GERÇEK POLİSLERE YAKALANDILAR.              
   
         İlimizde Kendilerini Polis-Savcı Olarak Tanıtan Dolandırıcılar yakalandı.                    
Kendilerini Polis Savcı olarak tanıtan şüphelilere yönelik 3 aylık yapılan takipli çalışmalarda 20.04.2017 ile 09.07.2017 tarihleri arasında ilimiz merkezinde ve ilçelerinde müştekileri telefon ile arayarak kendilerini Polis ve Savcı olarak tanıtan şüpheliler ‘Vatandaşlara kimlik bilgilerinin çeşitli terör örgütleri tarafından kullanıldığını, şüpheli şahısları yakalamak için bankadaki paralarını yada evlerinde bulunan ziynet eşyalarını vatandaşı telefonda sürekli konuşturmak ve yönlendirmek sureti ile belirttikleri yere poşet içerisinde ziynet eşyalarını, paralarını bıraktırarak yada kendisini polis olarak tanıtan şahsa elden teslim ettirmek sureti ile müştekileri toplamda (20) adet tam altın, (14) adet bilezik, (1,5) metre altın zincir, (1) adet yarım altın,(13) adet çeyrek altın, (2) adet saat, (2) adet yüzük, (1) altın zincir, (1660) Euro, (17.200) TL dolandırılması olayları ile ilgili Denizli, İstanbul ve Şanlıurfa illerinde oldukları tespit edilen şüphelilerin yakalanmasına yönelik yapılan eş zamanlı operasyon sonucunda, toplamda (7) şüpheli yakalanarak adli mercilere sevk edilmiştir. Dosya kapsamında 5 şüpheli tutuklanmış, 2 şüpheli savcılıktan serbest kalmıştır.
Yapılan çalışmalarda Nazilli ilçesinde (1), Isparta ilinde (1), Bekilli ilçesinde (2) Babadağ  ilçesinde (1) Honaz ilçesinde (1), Denizli il Merkezinde (5) olay olmak üzere toplam (11) olay aydınlatılmıştır.
POLİS VE SAVCI SİZLERİ TELEFON İLE ARAYARAK PARA VE ZİYNET EŞYASI İSTEMEZ. KENDİLERİNİ POLİS VE SAVCI OLARAK TANITAN ŞAHISLARA KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ. BÖYLE BİR DURUMLA KARŞILAŞTIĞINIZDA 112’yi ARAYINIZ.
         “GÜVENLİ ÇEVRE, HUZURLU TOPLUM” için aralıksız olarak operasyonlara devam edilecektir.    
             
            Basın ve Kamuoyuna duyurulur. 
 
 
DENİZLİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ