Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Trafik Birimleri Haftalık Denetimler
 
  
 
 
                  DENİZLİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
                                  BASIN  BÜLTENİ

 

 

 

 

 
13/03/2017
 
Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimlerince 06-12 Mart 2017 tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri sonucunda,
(10.271) araç kontrol edilmiştir.
Bu kontroller sonucunda;
Hız ihlalinden,
                           Kırmızı ışık ihlalinden,
                                   Seyir halinde cep telefonu ile konuşmak,
                                   Duraklama ve park etmenin yasak olduğu yerlere park etmek,
Emniyet kemeri ve kask takmamak,
                                   Alkollü olarak araç kullanmak,
                                   Ehliyetsiz, yetersiz ehliyet ile araç kullanmak,
                                   Görüşü engelleyici eşya, süs (filmli cam) kullanmak,
                                   Muayenesiz araç kullanmak,
                                   Durak harici ve fazla yolcu almaktan,
                                   Arızalı takograf ile taşıma sınırı üzerinde yük almak (tonaj),
                                   Karayolları Trafik Kanunun diğer maddelerini ihlal ettikleri görülmüş, ayrıca kusurlu ve eksiği olan araçlar trafikten men edilmiştir.
Fahri Trafik Müfettişleri Tarafından Tanzim Edilen Trafik Suçu Tespit Tutanakları;
                                   İlimizde, gönüllülük esasına göre faaliyet gösteren, Fahri Trafik Müfettişleri tarafından, trafik kural ihlali yapan araç sürücülerinin tescil plakasına 06-12 Mart 2017 tarihleri arasında toplam (52) adet suç tespit tutanağı tanzim edilmiş olup, trafik idari para cezası karar tutanağına çevrilmiştir.
 
İlimiz Merkez Polis Sorumluluk bölgesinde meydana gelen trafik kazaları;
                                   06-12 Mart 2017 tarihleri arasında sorumluluk bölgemizde, (30) Yaralamalı kaza ve (35) Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: (65) kaza meydana gelmiştir. Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği cadde ve güzergâhlar ile sürücüler tarafından kırmızı ışık ihlalinin yapıldığı kavşaklarda, seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, sivil ihbarlı denetim, emniyet kemeri, cep telefonu ve yaya denetimlerine ağırlık verilecektir.
                                   İlimizde meydana gelen kazalar genellikle, Hürriyet Caddesi, Kınıklı Yunusemre Caddesi, ve Acıpayam Yolu üzerinde meydana gelmiş olup, kazalar daha çok, kavşaklarda doğrultu değiştirme (dönüş) kurallarına uymama, Araçların hızını hava ve yol şartlarına uydurmamaktan, kavşaklara yaklaşırken araçların hızını azaltmamaktan, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama ve yakın takip arkadan çarpma kusurundan dolayı meydana geldiği tespit edilmiştir.
                       
    Ayrıca; İlimiz genelinde, Araç kullanırken cep telefonu ile konuşulmaması ve emniyet kemeri ile kask takmanın, kanuni bir zorunluluk olması yanında hayati bir önem taşıdığı bilincinin arttırılmasına yönelik olarak bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerine ağırlık verilmekte olup, denetimlerde tüm sürücüler öncelikle görevlilerimizce uyarılmaya devam etmektedir.
 
İlimiz Bölge Trafik Polis Sorumluluk Bölgesinde;
        06-12 Mart 2017 tarihleri arasında sorumluluk bölgemizde, (1 ) Ölümlü ,(8) Yaralamalı kaza ve (10 ) Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: (19) kaza meydana gelmiştir Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği güzergâhlarda, sürücülerin yaptıkları kural ihlallerine yönelik olarak ve kurallara uymalarını sağlamak için seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, emniyet kemeri ve cep telefonu denetimlerine ağırlık verilecektir.
         Vatandaşlarımızın daha güvenli bir trafik ortamında yaşamlarını sürdürebilmeleri için, trafik kazalarından uzak "Güvenli Çevre ve Huzurlu Toplum için" denetimlerimiz kararlı bir şekilde aralıksız devam edecektir.
            Basına ve Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 
 
 
                                              
DENİZLİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ